Ковані ворота та хвіртки своїми руками

Ворота з декоративними кованими елементами мають більш благородний та вишуканий вигляд. Абсолютно кожна людина обов'язково зупинить свій погляд на індивідуальних візерунках і фігурах в'їзду на приватне подвір'я власника будинку.


Всі ковані конструкції коштують дорого. По цій причині деякі господарі не можуть собі дозволитинайняти послуги професійних фахівців, а тому деякі господарі уникають цих додаткових витрат та намагаються виконати цю нелегку, проте дуже цікаву роботу. До того ж зажди приємно розповідати своїм гостям, що хвіртка та ворота були прикрашені кованими елементами власними зусиллями.

Практично всі майстерні при виготовленні воріт використовують елементи, які можна придбати в магазинах будівельних матеріалів або замовити по інтернету. А от за самий процес монтажу та зварювання може обійтися замовнику в кругленьку суму. 


Існує два способи виготовляти хвіртки та ворота своїми руками. Ми з вами розглянемо лише аматорський спосіб, так як при професійному монтажу значно підвищується вірогідність помилок. Аматорський метод потребує серйозної попередньої підготовки. Майстер повинен вміти користуватись зварювальним апаратом, зачищати місця зварювання та підготувати метал до фарбування. Для роботи знадобляться інвертований апарат зварювання, електроди та базові ковані елементи для каркасу:


  • труба діаметром до 100 мм для установки стійок;
  • куточок, квадрат або труба діаметром 25- 40 мм для виконання каркаса стулок і обв'язки з розпірками;
  • петлі для навішування стулок
  • якщо конструкція стулки ґратчаста, тоді потрібно арматура діаметром 10 мм, можна ребристої поверхні;
  • якщо стулки глухі , то для заповнення використовується профнастил або листи металу;
  • ковані декоративні елементи, обрані для дизайну.
Перед початком виготовлення воріт використовують вже готове креслення, які можна з легкістю знайти в інтернеті. Обравши базовий дизайн господар може змінити деталі креслення за власним бажанням і створити ексклюзивну ковану конструкцію. Зазвичай хвіртки виготовляються глухими, а вже в подальшому прикрашаються плоскими деталями. А от основу брами складає комбінація базових прутів, до яких в подальшому приварюються обрані декоративні елементи. Бажано на самий перед визначитися з тематикою дизайну, щоб не перевантажити поверхню воріт численними візерунками, що не стикуються між собою, мотивами.


Щоб уникнути такої ситуації, радимо придбати декілька виробів, які вже поєднують в собі базові прикраси одної тематики. А в подальшому вже можна доповнити картину за власними примхами, за допомогою невеличких вставок схожого вигляду. Асортимент дозволяє обрати кільця, кулі, завитки, квітки, розетти, піки і багато інших продуктів мистецтва ковалів.


Порядок робіт


Роботу можна розпочати навіть зі старих воріт. Для цього потрібно обережно відрізати болгаркою непотрібні елементи. Визначте та помітьте місця зварювання нових кованих елементів. Далі слід сумлінно зачистити місця стулок від фарби та іржі. Спочатку закріпіть усі деталі точковим зварюванням, а вже потім міцно приварити до поверхні по всьому периметру. Тією ж болгаркою максимально зачистити шви зварювання (в ідеалі їх не повинно бути видно). 


Фарбування

Перед фарбуванням слід повністю зачистити металеву поверхню від фарби та іржі. Після шліфування метал обробляють, антикорозійним засобом, чекають час вказаний на упаковці, а потім фарбують грунтовкою. Фарба коштує значно дорожче, так що спершу фарбують саме грунтовкою. Слід сумлінно зафарбувати всю площу конструкції, адже іржа зруйнує естетичний вид навіть через невеличкий отвір, що може призвести до корозії всіх воріт.


УВАГА! Перед остаточним рішенням, тверезо оцініть свої можливості та професійні навички. Ми все ж таки наполегливо радимо вам довірити виготовлення кованих воріт та хвірток майстрам цієї справи та звернутись до професійної майстерні, так як всім відомий вираз "Скупий платить двічі!"